Türkiye, su ve toprak kaynakları yönünden zengin bir ülkedir. Özellikle ekonomik olarak sulanabilir toprak alanları oldukça büyüktür. Bu kaynaklarımızın değerlendirilmesi amacıyla su-toprak kaynakları geliştirme projeleri uygulanmış ve dünya sıralamasında yükseklik ve depolama hacmi yönünden ön sıralarda yer alan baraj yapılarımız inşa edilmiştir. Bugüne kadar, bu yapıların planlaması, projelendirilmesi ve inşasında çok değerli insanların hizmeti geçmiştir.

 

TVT SU-TE GRUP, önemli su yapılarımızdan elde edilen deneyimlerin yeni kuşaklara aktarılması, bu yapıların kamu güvenliği açısından güvenilirliğin sağlanması ve efektif bir şekilde işletilmesi amacıyla aile büyüklerimizin önderliğinde ülkemizdeki tüm baraj çalışanların ortak değeri olarak ortaya çıkan ve  su yapılarıyla ilgili ilk sivil toplum örgütü olma özelliği taşıyan Baraj Güvenliği Derneği’nin tüm çalışmalarını desteklemekte ve yapılan tüm faaliyetlerine destek olmaktadır.

 

TVT SU-TE GRUP şirketleri, bugüne kadar yapılan 6.Büyük toplantıya “altın sponsor” olarak destek vermişler ve mühendis büyüklerimizin deneyimlerini kitaplaştırmışlardır. Grubumuz, bu alanda yapılan çalışmaları çok değerli bulmakta ve bundan sonrada desteğini sürdüreceğini taahhüt etmektedir.